رنگ کردن لباس

برای آن که در ظاهر همیشه شیک و جذاب به نظر برسید، لازم نیست همواره به سراغ خرید لباس های نو بروید. گاهی رنگرزی یک لباس، می تواند ظاهری بسیار مطلوب و ایده آل برای آن لباس به وجود بیاورید. رنگ کردن برای لباس هایی که به مرور زمان کمرنگ شده اند فوق العاده به نظر می رسد و ظاهری کاملا نو به آن ها می بخشد. این کار همچنین به شما کمک می کند تا با مد روز هماهنگ شوید و با همان لباس قبلی، یک استایل متفاوت برای خود به وجود بیاورید.

حتما تا امروز با نمونه هایی از لباس های رنگ شده برخورد کرده اید. این کار از سال ها قبل به شیوه های سنتی در ایران انجام می شود. در این فعالیت، رنگ جدید به بافت و الیاف لباس وارد می شود و ظاهر آن را کاملا تغییر می دهد. روش های سنتی رنگرزی که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا ماندگاری خیلی زیادی ندارند اما با استفاده از روش های نوین، رنگرزی لباس به گونه ای صورت می گیرد که هم بسیار بادوام است و هم، هیچکس متوجه نخواهد شد که این لباس به تازگی رنگ شده است. این فعالیت آنقدر طبیعی صورت می گیرد که همه تصور می کنند لباس شما از ابتدا، همین رنگی بوده است.

رنگرزی چه تفاوتی با رنگ کردن لباس دارد ؟

خیلی از افراد تصور می کنند رنگرزی در واقع همان رنگ کردن لباس است اما بین دو این فعالیت، تفاوت هایی وجود دارد. رنگ کردن لباس، در واقع شامل تغییر رنگ سطح بیرونی آن می شود اما در رنگرزی، رنگ به تمامی الیاف لباس نفوذ می کند و رنگ همه اجزای پارچه عوض می شود. اگر به دنبال یک تغییر ظاهری و بسیار کوتاه مدت هستید، رنگ کردن یک انتخاب ایده آل برای شما خواهد بود اما اگر می خواهید رنگ جدید لباس شما در مقابل شرایط خاص محیطی به خوبی دوام بیاورد، باید رنگرزی را برای خود در نظر بگیرید.

با سرویس دریافت و تحویل خشکشویی آنلاین تکشو در خانه بمانیم

انواع مختلف رنگرزی لباس

همان طور که گفته شد، رنگرزی لباس از سال ها قبل به عنوان یک فعالیت سنتی صورت می گیرد. در نتیجه اولین نوع این فعالیت، نوع سنتی آن است که با رنگ هایی طبیعی و ابزار بسیار ساده انجام می شود. در این روش به جای رنگ های شیمیایی، از برخی میوه ها، قهوه و چای، روناس، وسمه و سایر رنگ های گیاهی بهره برده می شود.

نوع دیگری از رنگرزی نیز وجود دارد که به عنوان رنگرزی صنعتی شناخته می شود.  این نوع از رنگرزی لباس به کمک ماشین آلات مدرن انجام می شود و رنگ ها نیز در آن، مصنوعی و شیمایی هستند. اگر برای رنگرزی لباس به خشکشویی ها مراجعه کنید، روش صنعتی آن برای شما در نظر گرفته می شود. با این حال باید به این موضوع نیز توجه کنید که بسیاری از خشکشویی ها، از تجهیزات مدرن برای چنین کاری برخوردار نیستند.

رنگرزی خانگی لباس

خیلی از افراد دوست دارند لباس های مختلف خود را در خانه رنگ کنند. این کار کمی سخت و چالش برانگیز به نظر می رسد و معمولا نتیجه دلخواه را به همراه نمی آورد. با این حال در بعضی از موارد چنین تجربه ای لذتبخش به نظر می رسد.

برای چنین کاری باید ابتدا رنگ الیاف تهیه کنید و سپس آن را تا زمان یک دست شدن، در آب جوش قرار بدهید. مقداری نمک نیز باید به این ترکیب اضافه شود. سپس لباس را به این ترکیب اضافه می کنیم و آن را حدود 40 دقیقه در رنگ قرار می دهیم. تا زمانی که از رنگ کردن همه بخش های لباس مطمئن نشده ایم، نباید آن را از رنگ خارج کنیم. شستشو با آب سرد، آخرین مرحله از این فرآیند به شمار می رود.

رنگرزری حرفه ای لباس

از آن جایی که رنگرزی لباس به شکل خانگی معمولا نتایج ایده آلی ندارد، افراد ترجیح می دهند چنین کاری را در خشکشویی پشت سر بگذاریند. در تکواش این امکان برای شما فراهم است تا بهترین خدمات رنگرزی لباس را تجربه کنید. شما بدون ترک منزل، می توانید با یک تماس تلفنی ساده، لباس های خود را به تکواش تحویل بدهد و آن را با رنگ مد نظر تحویل بگیرید. این فعالیت در تکواش، با استفاده از بهترین ابزار روز دنیا و همچنین کادر مجرب و زبده انجام خواهد شد.

هزینه رنگ کردن لباس در خشکشویی

با توجه به نوع لباسی که برای رنگرزی انتخاب می کنید، هزینه آن متغیر است. به طور کلی این هزینه ها بین 32 تا 47 هزار تومان خواهد بود. استفاده از خدمات تکواش، این امکان را به شما می دهد که رنگ لباس شما در آینده به هیچ وجه تغییر نکند. تکواش از بهترین مواد اولیه برای این کار بهره می برد.

سوالات متداوال

اگر این کار را در یک خشکشویی استاندارد انجام بدهید و در زمان شستشو نیز اصول مراقبتی را رعایت کنید، رنگ جدید دوام و ماندگاری قابل توجهی برای شما خواهد داشت.

با استفاده از رنگرزی لباس در خشکشویی، شما می تواند رنگ های مشکی، سورمه ای، قرمز، سبز تیره و قهوه ای را برای لباس های خود در نظر بگیرید.

پس از ثبت سفارش و دریافت لباس شما، نهایتا یک هفته زمان می برد تا این لباس ها با رنگ جدید به شما تحویل داده شوند.